Subota, 21 Kolovoz 2010 11:38

Proslava 135. rođendana

Svečanosti je, kao izaslanik ministra unutarnjih poslova Tomislava Karamarka, ujedno i glavnog pokrovitelja svečanog obilježavanja, nazočio ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje Damir Trut. Uz ravnatelja Truta, svečanosti su nazočili župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, gradonačelnik Sv. Ivana Zeline Vlado Žigrović, dogradonačelnik Sv. Ivana Zeline Filip Ćurko, počasni predsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice Teodor Fricki, predstavnik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije Stjepan Ptiček, te predsjednik Vatrogasne zajednice Grada Sv. Ivana Zeline Željko Lisičak.

Svečano obilježavanje je započelo svečanim mimohodom glavnom ulicom i centrom grada, uz počasni pozdrav uzvanicima, te je nastavljeno svečanom sjednicom. Gostima je na sjednici predstavljen povijesni put Društva, te knjiga "Spomenica 135. obljetnici" autora Ivana Košćeca, počasnog predsjednika DVD-a Sv. Ivan Zelina.

Ravnatelj Damir Trut je, čestitavši DVD-u Sv. Ivan Zelina 135. obljetnicu, u prigodnom govoru između ostalog istaknuo kako se "svi zajedno možemo ponositi vatrogasnim djelovanjem na području Sv. Ivana Zeline, tim više što je DVD Sv. Ivan Zelina vrlo aktivan u protupožarnoj djelatnosti, te s DVD-om Blaževdol funkcionira kao središnja postrojba na području grada. Operativci provedu i do 1000 sati dobrovoljnog rada, na velikom broju intervencija tijekom godine". Dobrovoljna vatrogasna društva potiču mlade i djecu na humanitarni rad u vatrogastvu, jačaju sportski natjecateljski duh, a što je najvažnije, pomažu građanima kada im je pomoć najpotrebnija. "Za vatrogastvo - dobrovoljno i profesionalno, imam jedino riječi pohvale i želim konstatirati da je vatrogastvo svakako najjača snaga jedinstvenog sustava zaštite i spašavanja", rekao je između ostalog ravnatelj Trut, te nam tako dao poticaj za budući rad.

Svečano obilježavanje 135. obljetnice osnutka i rada Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sv. Ivan Zelina završilo je podjelom odlikovanja, spomenica i priznanja gostima, prijateljima Društva i dugogodišnjim djelatnicima.